Regeneracja pomp hydraulicznych

5/5 - (2 votes)

Urządzenia, jakimi są pompy hydrauliczne mają szereg zastosowań w różnych branżach. Możemy wyróżnić np. górnictwo, przemysł, transport ciężarowy. Ich podstawowym atrybutem jest to, że wytrzymują ekstremalne warunki- żadna temperatura oraz ciśnienie nie są im straszne, ale czasami na wskutek wielu czynników zostają uszkodzone. Oczywiście nie należy zakładać, że pompę trzeba od. Pompy hydrauliczne można sukcesywnie naprawiać, warto również pamiętać o cyklicznych przeglądach, pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu i środków finansowych.

Pompy hydrauliczne- regeneracja i czyszczenie każdej części.

 

Naprawa pompy to najpierw diagnostyka a następnie czyszczenie oraz w razie potrzeby wymiana części na nowe. Na koniec przywraca się funkcjonalność pompy składając wszystkie części na nowo. Pompy hydrauliczne powinny być regenerowane tylko i wyłącznie w specjalistycznych zakładach przez fachowców. Jest to gwarancja tego, że cały proces naprawy został wykonany prawidłowo. Wybierając profesjonalistów mamy pewność, że wszystkie części będą oryginalne, bez zamienników i niepotrzebnych kombinacji. Naprawa pompy to skomplikowany proces, który wymaga nie lada wiedzy i doświadczenia. Nie warto oddawać pompy do zakładu, którego nie znamy, skutki mogą być opłakane.

Jaki element najczęściej ulega awarii?

Specjaliści od napraw pomp zgodnie przyznają, że najpopularniejsze usterki to uszkodzenie uszczelnienia. Uszczelki są najsłabszym ogniwem w układzie hydraulicznym- ważne jest aby cyklicznie sprawdzać ich stan oraz wymieniać je na bieżąco przy pierwszych oznakach zużycia. Pozwoli to nam na powstrzymanie przed większymi uszkodzeniami. Pompy hydrauliczne często też doświadczają takich awarii jak uszkodzone pierścienie tłokowe, łożyska oraz wały zużyte w eksploatacji.  Główne i najczęściej spotykane problemy to awarie silnika hydraulicznego i układ napędu. Jeśli jakiś mechanizm się zużyje lub ulegnie awarii zmniejszy to wydajność lub całkiem unieruchomi pompę. Fachowa regeneracja pomp hydraulicznych to dogłębna wiedza i doświadczenie, znajomość materiałów oraz niektórych elementów fizyki. Naprawa pomp hydraulicznych kosztuje fachowców mnóstwo cierpliwości  bowiem każdy nawet najmniejszy szczegół musi zostać dopracowany. Fachowiec musi zdawać sobie sprawę z tego, jak funkcjonuje każda część i jaką rolę w układzie spełnia.

Więcej: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/

2022-11-15