Czym powinna charakteryzować się kancelaria notarialna?

kancelaria notarialna wrocław
5/5 - (4 votes)

Jednym z miejsc, które każdy z nas zapewne odwiedzi przynajmniej raz w życiu, jest kancelaria notarialna. Warto więc zawczasu wiedzieć, jakie czynności wykonuje notariusz i czego można spodziewać się po wizycie u niego – a także, jak dobrze wybrać kancelarię notarialną.

Kancelaria notarialna we Wrocławiu – usługi

Do najważniejszych usług, jakie świadczy notariusz wrocław należy przygotowywanie i spisywanie umów, pełnomocnictw, aktów notarialnych i nie tylko. Udać się do niego powinniśmy także w sytuacji, gdy potrzebujemy uzyskać wyciąg, czy odpis z istniejącego dokumentu. Notariusz świadczy także usługi doradztwa w zakresie poprawności spisanych już umów i dokumentów. 

Notariusz wrocław – jak przygotować się do wizyty?

Kancelaria notarialna nie jest miejscem, do której możemy tak po prostu wejść i oczekiwać natychmiastowej realizacji usługi. Z notariuszem należy umówić się na dogodny termin wizyty, a także w odpowiedni sposób do niej przygotować. Notariusz przed wykonaniem usługi będzie musiał zweryfikować naszą tożsamość – na wizytę należy więc zabrać dokument tożsamości. Oczywiście, wziąć musimy również najważniejszą dokumentację dotyczącą obiektu transakcji (np. nieruchomości) – w tym akt własności, Sprawę zazwyczaj udaje się załatwić w trakcie jednej wizyty, jednak czasami konieczne są kolejne.

Czym charakteryzuje się dobra kancelaria notarialna? 

Jednym z czynników, które warto wziąć pod uwagę wybierając notariusza jest, oczywiście, cena jego usług. Niemniej jednak, nie powinna to być ani jedyna, ani podstawowa kwestia, jaką weźmiemy pod uwagę. Bardzo ważna jest przecież również jakość pomocy, jaką świadczy notariusz WrocławDobry notariusz nie korzysta z “formułek” i do każdej sprawy podchodzi indywidualnie, dzięki czemu swoją pomoc oferuje sprawnie i skutecznie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność usług – ze zrozumiałych przyczyn  lepiej zdecydować się na notariusza, który przyjmie nas stosunkowo szybko, niż czekać tygodniami w kolejce. Dobry notariusz powinien więc być elastyczny w ustalaniu terminów.

2022-02-25