Gdzie kupić klawisze do laptopa i jak je wymienić?

5/5 - (4 votes)

W niemal każdym domu w obecnych czasach znajduje się przynajmniej jeden laptop. Komputery przenośne są nam użyteczne do różnych czynności, dlatego też posiadamy je i użytkujemy od wielu lat. Służą do pracy, gier, przeglądania internetu, oglądania filmów czy słuchania muzyki. Częste użytkowanie sprzętu prędzej czy później spowoduje niestety pewne usterki. Nierzadko zdarza się, gdy uszkodzeniu ulega klawiatura urządzenia. Na szczęście klawisze do laptopa można bez problemu kupić online i wymienić, przywracając sprzętowi pełną funkcjonalność.

Kupujemy przyciski do klawiatury laptopa

Najczęstszą usterką jest ułamanie zabezpieczenia klawisza, co powoduje że nie trzyma się on pewnie podstawy klawiatury. Nie poleca się naprawiania tego za pomocą klejów błyskawicznych, ponieważ można bardzo łatwo zasklepić cały mechanizm i przycisk nie będzie działał już wcale. Na stronie klawiszedolaptopa.pl można zakupić pojedyncze klawisze do klawiatury(https://www.laptopkey.eu/) różnego rodzaju laptopów. Ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów tychże, musimy najpierw wybrać jaki posiadamy komputer. Po wskazaniu marki, modeli, konkretnego typu oraz rodzaju samej klawiatury, otrzymujemy listę klawiszy dostępnych do zamówienia. Możemy skorzystać z tego rozwiązania również wtedy, gdy posiadamy zagraniczny laptop z niestandardowym układem i chcemy przystosować go do używania w Polsce.

Klawisze do laptopa – prosta wymiana

Gdy posiadamy już odpowiednie przyciski, pozostaje nam tylko zaaplikować je do klawiatury laptopa. Najpierw sprawdźmy, czy w zagłębieniu pod klawiszem nie znajdują się resztki starego zabezpieczenia. Jeśli tak jest, musimy je wyjąć np. za pomocą pęsety. Następnie upewniamy się, czy w dane miejsce będzie pasował konkretny klawisz. Warto znaleźć w sieci zdjęcie naszego modelu komputera, gdzie będzie dobrze widać ich rozmieszczenie. Przyciski do klawiatury najczęściej mocuje się poprzez położenie ich w odpowiednim miejscu i mocne wciśnięcie, do momentu aż blokada samoistnie zaskoczy. Nie należy jednak używać nadmiernej siły, aby nie doprowadzić do uszkodzenia płytki, znajdującej się poniżej przycisków.

2022-01-05