Kalendarze adwentowe – ich początki i czasy obecne.

prezenty na święta
4.8/5 - (6 votes)

Kalendarze adwentowe – początki. 

Kalendarz adwentowy znany jest już od połowy XIX wieku i miał on, i ma do dnia dzisiejszego, jedno podstawowe zadanie: umilić nam 24-dniowy adwent, czyli cały okres wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Początkowo dedykowany głównie niecierpliwym dzieciom, które nie mogły doczekać się dnia Wigilii, a sposoby na to oczekiwanie narodzenia Jezusa były przeróżne. Od wyrywania każdego dnia jednej kartki z kalendarza, poprzez  zapalanie codziennie po jednej z 24 świeczek, aż po ścieranie kresek malowanych na ścianie. Z upływem czasu metody te zaczęły się coraz bardziej zmieniać i powstały drukowane kalendarze z okienkami do otwierania, w których umieszczano najpierw ciastka, a później czekoladki. 

A jak zmieniały się i jak wyglądają kalendarze adwentowe 2021

Do dnia dzisiejszego utrzymały się kalendarze wypełnione czekoladkami w już konkretne kształty, czy to w formie gwiazdki, sanek, płatków śniegu, choinkowej bombki, bałwanka, a nawet Świętego Mikołaja i takimi ciągle cieszą się przede wszystkim dzieci. Natomiast rozszerzona została oferta o taką samą radość dla osób dorosłych, które cieszyć się mogą np. testerami kosmetyków, drobnymi gadżetami czy aromatycznymi świątecznymi gorącymi napojami, umieszczanymi w oddzielnych saszetkach. Kalendarz adwentowy 2021 najczęściej spotykany jest w kształcie dużego płaskiego prostokąta z okienkami, bądź trójwymiarowego mini pudełka z jednym otworem do wyciągania jego zawartości. A wszystkie ozdobione świątecznymi malowidłami. Najchętniej wybierane są te, wypełnione 24 szt. aromatycznych samych herbat lub kaw, lub na przemiennych czyli po 12 jednych i drugich. 

Kalendarze adwentowe 2021 i ich wybór. 

Wybór zawartości kalendarza zależny jest od naszych indywidualnych smaków i upodobań. Możemy zdecydować się na herbaty w wielu smakach utrzymanych w typowo świątecznym charakterze, takich jak np. anyż, piernik, imbir, czekolada i mandarynka. Wybierając saszetki z kawą znajdziemy w nich smaki mięty, czekolady, malibu, maliny, thiramisu, orzecha laskowego czy karmelu. Na każdej saszetce umieszczono opis zaparzania, a delektować się nią można zarówno samemu, jak i z najbliższą nam osobą. Kalendarz adwentowy można zarówno powiesić na ścianie, jak i postawić na stole i będzie on stanowić dodatkową świąteczną dekorację naszego pomieszczenia. 

2021-10-28